"To jsou Placebo?"

19. ledna 2011 v 13:58 | Siima |  Novinky o TH
http://img26.imageshack.us/img26/5812/1510da74d3e2b8c4842b01a.jpg

Düsseldorf - 9.2.2006
Interview od Vicky Butscher

Bill, Tom, Georg a Gustav o psaní songů, US 5, Hip Hopu, práci ve studiu a bisexulálním vzoru.

Tokio Hotel jsou opravdu milí kluci. K tomu jsou hodně nápadní. Jak druhá část našeho rozhovoru ukáže, pozoruhodný ale není jen jejich vzhled.

Především profesionalista v jednání s tiskem a jejich obratnost v téměř imprimované řeči není úplně běžná pro muzikanty, kterým je 16-18 let. Pouze tehdy, když chtějí vyjádřit, odbočí do jejích školního jazyka.

Zajímalo by mě, kolikrát jste skutečně mohli pracovat na písních, jak probíhala vaše práce na písních a na albu.
Bill: Důležité pro nás bylo, že to jsme my. Celý den jsme tím byli zaneprázdněni, práci a soukromý život jde u nás těžko oddělit. Celek, který právě zažíváme. To všechno je naše práce a náš nový život. Všechno se to naprosto smíchá. A když to celou dobu musíte přeházet nebo kvůli něčemu stát na podiu, co není osobní, protože jste to nepsali vy nebo tak.. No když bych teď dostal song a ten bych prostě tak musel hrát, potom bych se za to nepostavil. Pak bych tam nemohl stát, vystupovat a přitom také ještě něco cítit.

Už jste takovou nabídku dostali? Prostě hrát songy, který vám na tělo napsali jiní?
Bill: Ne, vlastně ne. Od začátku jsme pracovali se stejnými producenty a vlastně jsme na všem pracovali společně.
Tom: Vůbec si to neumím představit. Když dostanete song, který celý napsal někdo jiný, na to bych vůbec neměl, protože to přece není moje.
V každém songu je část někoho. V songu se vždycky skrývá část tebe. A to bych nikdy nemohl, když by to přišlo od někoho jiného.
A společná práce u nás byla vždycky tak, že jsme… songy v kapele vznikaly vždycky tak, buď Bill přijde s textem nebo máme nové rify a potom se to pokoušíme správně kombinovat. A potom jsme pozváni do studia, hodně spolupracujeme s producenty. To znamená, že se na písních podílíme společně, také jsme už psali nové texty… tímto získáte velký producentský tým.

Co bylo to nejlepší nebo nejdůležitější, co jste se během produkce alba - nebo lépe řečeno hudby, naučili?
Tom: Skladba songu. Napsali jsme je napříč, ale vyšly teprve potom, co jsme si ve studiu intenzivně poslechli hodně starých věcí a také jiné kapely. To naprosto pomohlo tak při psaní songu. To je to, co nás opravdu tlačilo dopředu. Potom se to lépe pochopí, může se toho napsat více. To bylo něco jako milník.

Máte teď živě také nové songy, které fanoušci neznají z alba nebo singlů?
Tom: Na turné teď hrajeme dva nové songy, jedem jsme hráli už na první turné, no na první části turné, kterou jsme měli a teď tu máme ještě jeden nový. Právě jsme opustili studio a hodně jsme toho nahráli a napsali. Teď je právě hotový song, který také hrajeme na turné.

Už se nahrává pro druhé album?
Tom
: To se neví, teď teprve sbíráme všechny nápady, jestli to v konečném efektu přijde na album nebo jestli to bude bolusový track na singlu nebo jestli to bude singl…Hlavní věc je, že se to teprve nahrálo. Kde to ještě bude, to se na začátku ještě neví.

"Náš nový život."

Už jste se setkali s US 5?
Bill: Co znamená setkali. Samozřejmě jsme se s nimi setkali na hodně akcích, kde je hodně umělců. A musím říct, že si tam každý dělat svoji vlastní věc. Každý má svoje termíny atd. Prakticky se vidíte jenom na chodbě. A jistě, US 5 byli na stejných akcích jako my. Ale není žádný osobní kontakt nebo tak.

Všimla jsem si, že fanoušci obou kapel se mezi sebou moc nemusí.
Tom: Ano, to se nám už doneslo. Ale je to tak směšné, protože hodně lidí, kteří poslouchají hudbu si myslí: "Teď musím najít nějakou kapelou, která bude hrozná, protože to panuje také mezi konkurenčními kapelami." Ale to vůbec není ten případ. Každý by měl dělat svou vlastí věc. Také uvnitř není žádná závist.
Mnozí si také myslí, že bychom jim na akcích natloukli. Ale tak to vůbec není. Jak bylo řečeno: Každý má své termíny a své věci. A potom se potkáte v nejlepším případě ještě také na Aftershow-Party. Ale jinak tam není tolik tlachů.
Právě na akcích a předáváních cen se toho dělá hodně. Teprve po show máte čas, ale většinou už musíte zase dál. To je už poněkud hektické. A něco takového jako závist nebo konkurenční boj tam vůbec není. Takže bych to vysvětlil jenom tak, že fanoušci nemusí trpět - protože si myslí, že bychom se nenáviděli.

"Na naší škole poslouchal Nirvanu každý druhý."

Na konec ještě pár songů:

Absolute Beginner - "Hammerhart"

Nikdo to nepoznává, potom přichází do rozhovoru promotérka: Jan Delay?

Skoro, to jsou Beginner.

Georg ten song potom poznává.

Tom: To album mám, ale Beginner, tady mám, hm, nikdy jsem to tak intenzivně neposlouchal. Každopádně je to dobré a proti hudbě také nemůžu nic říct, ale ten hlas se mi moc nelíbí. Možná bych si to měl ještě jednou poslechnout.
Georg: Na desce je také hodně skvělých songů. Potom to trochu ještě pozměnil, protože "Jein" je jednoznačně od Fettes Brot.
Tom: To jsou dobré songy, ale ten hlas...

Ok, potom další song:

Placebo - "Nancy Boy"

Rozpaky u kluků.

Bille, už jsem tě v jejich triku viděla na DVD.
Bill: Mě? (trochu domýšlivě a rozpačitě :) Ten hlas znám, ale ten song ne.

To jsou Placebo.
Bill (zní popuzeně, jeho hlas přeskakuje): To jsou Placebo? Ta píseň ale nevyšla, ne?

To je z jejich vůbec první desky.
Bill: Opravdu? Placebo jsou naprosto, naprosto skvělí, mají super songy, "English Summer Rain", například. Ale to jsem teď vůbec nepoznal. To je song, který vůbec neznám. Ale ten hlas! Ten se hodně změnil.

Ano, to byli o něco hrubší. Už jsi je viděl živě?
Bill: Jen jsem viděl záběry z DVD. Ale to byla velmi špatná kvalita. Rád bych šel na jejich koncert, rád bych se na ně jednou podíval. Jdou živě dobří?

Ano, jsou super! Brzo vyjde nové album, potom určitě přijedou také do Německa.
Bill: Myslím si, že zpěvák je brutální.

Gesto Billa v tomhle pohledu také trochu připomíná výraz Briana Molka, bisexuálního zpěváka Placebo.

Nine Inch Nails - "Closer"

Všeobecné rozpaky, je to ale tvrdý oříšek. Georg radí Scooter.

Ne, to jsou Nine Inch Nails. Další song byste ale měli znát:

Nirvana - "Come As You Are"

Všichni: Oh ano!
Tom: To je první song, který hrajete, když začínáte s kytarou. To zná každý. Ve škole sedí všichni na chodbě a hrají tohle. To bylo to první, co jsem hrál..a potom ještě..
Georg: "Smoke on The Water"
Tom: Přesně a "Knocking On Heaven's Door". To jsou první songy, které se hrají, když se začíná.

Opravdu zná tolik lidi vašeho věku Nirvanu?
Tom: Ano, extrémně hodně. Na naší škole hodně lidí. To určitě poslouchal Nirvanu každý druhý.

Když jsme opustili zákulisí, zmizely dívky, které tak dlouho netrpělivě čekaly na to, až uvidí kapelu zblízka. Údajně jim Bill na chatu slíbil, že je vezme do backstage.. Mezitím je vstup. "Také se stává, že se dostanu dovnitř," říká vrátný, který naštěstí hlídá bránu. "Někteří už tady od čtyři hodin ráno stali v zimě. Krátce nato nastává bouřka. Dívky v hale musí čekat ještě dobré tři hodiny.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama